Kurumsal
full-icon

Neden ERA Teknik Koleji?

Birçok eğitim kurumunun unvan olarak kullandığı “kolej” teriminin akademik karşılığı; öğretim uygulamasında yabancı dil eğitimine ağırlık veren okul, meslek okulu ya da ilköğretim/lise eğitimini bir arada kapsayan özel okuldur. Latincede coll (collektif/birlikte) ve lege (kendim seçiyorum/kanuni/kurallı) sözcüklerinin köklerinin birleşiminden oluşur.
ERA Teknik Koleji, eğitim sisteminde yer verdiği Teknik İngilizce Eğitimi, Mesleki Branş Eğitimi ve LYS Destek Eğitimi ile, unvanı olarak kabul ettiği “kolej” terimini tüm anlamlarıyla hakeden Türkiye’nin ilk Teknik Kolejidir.
ERA Teknik Koleji’nin bu üçlü programa eğitim sisteminde yer vermesi, Meslek Lisesi yerine Teknik Kolej olarak anılmasının en temel sebebidir.
Eğitim sistemindeki akademik zenginliğinin yanı sıra öğrenci, idareci ve eğitmenlerin özel bir mimari ile buluştuğu ERA Teknik Koleji kampüsleri, mesleki branşlara uygun yüksek teknolojilerle donatılmış laboratuvarları, teknik kütüphaneleri, özel spor alanları ve cafe/bistro konseptli kantinleri ile eğitim/öğretimi bilinçli bir keyfe dönüştürmektedir.


ERA Derslikleri

full-icon

Yirmidört kişilik ERA sınıfları, eğitime ilişkin tüm teknolojik yenilikler, kablosuz internet donanımı, akıllı tahta, kişiye özel öğrenci dolaplarının yanı sıra modern bir mimari yaklaşım ile çağdaş, derse odaklanmayı kolaylaştıran, akıllı panolarıyla sürekli bilgilendiren, temiz hava sirkülasyonuyla sağlıklı ve akıllı aydınlatma armatürleriyle her daim ferah ve konforludur. Koridorlarda özel olarak tasarlanmış sosyal alanlar ve merkezi ses donanımı, eğitim ve eğlenceyi bir arada sunmaktadır.


ERA Sosyal Yaşam Alanları

full-icon

Tüm sosyal alanlarındaki genel dekoratif anlayışı, gençlerin özel yaşamlarında da tercih ettikleri dünyaca ünlü kafe ve bistrolardan esinlenerek tasarlanmış olup, her bir detay öğrencinin sosyal olarak aktifleşmesi, teneffüs aralıklarında adeta mekan değiştirerek zihnini boşaltabilmesi, hijyen ve konfor içerisinde yemek ihtiyaçlarını giderirken aynı zamanda sohbet ve eğlenceyi okul hayatında birleştirebilmesine imkan sağlamaktadır. ERA öğrencisinin eğitsel niteliklerinin yanısıra sosyal olarak da başarılı ve aktif rol alan bir birey olarak yetiştirilebilmesi, sosyal alanların genel mimari mottosundan kaynaklanmaktadır.


ERA Kütüphaneleri

full-icon

Teknik eğitimciliğin yanı sıra, mesleki itibarı hem öğrencilerinin hem de tüm ülkenin nezdinde yüceltmeyi temel kavramları arasında kabul eden ERA Teknik Koleji; bu amaçla, kampüslerinde tüm mesleki yayın va kaynakları bulunduran ve arşivinin yeni yayın kaynaklarıyla sürekli olarak zenginleştirileceği bir kütüphanecilik sistemiyle, okumayı bir külfet olmaktan çıkartarak sosyal olarak teşvik etmekte ve öğrencisinin doğal tercihleri arasına yerleştirmektedir.