Era Eğitim Sistemi
full-icon

İngilizce Eğitimi

Era Teknik Koleji’nin Bilimsel Öğrenme ilkesinden hareketle hazırlanan eğitim programlarında; öğrencilere, İngilizcenin tüm işlevlerinin etkili ve doğru kullanımının sistemli bir şekilde öğretilmesi hedeflenir.Tüm seviyelerdeki öğretim programları öğrencilerin pedagojik ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.
Era Teknik Koleji’nde genel İngilizce eğitimleri 4 yıla yayılmış olarak planlanmıştır. İlk yıl haftada 6 saat İngilizce eğitimi verilecektir. Dersler sınıf içi ve dışı Fast ForWord (bilimsel öğrenme sistemi) konuşma, dinleme, yazma, dilbilgisi, online eğitim aktiviteleriyle desteklenecektir.
9. sınıfta temel İngilizce dersleri, alanında uzman Türk ve anadili İngilizce olan (native speaker) öğretmenler tarafından okutulacaktır.


Fast ForWord Programı

ABD’de, alanında uzman bilim adamları tarafından geliştirilen ve bilişsel öğrenme ilkelerini temel alan; işitme, dil, okuma engellerini aşma, psikoloji, davranış algoritmaları ve multimedya teknolojileri kullanılarak hazırlanan program, öğrencilerin zihinsel aktivitelerini geliştirerek öğrenme yeteneğini geliştirir.
Scientific Learning (bilimsel öğrenme) yaklaşımının öğrenmeyi hızlandıran çözümleri dünyada 45'ten fazla ülkede kullanılmaktadır. 10, 11 ve 12.sınıflarda Fast ForWord adı altında bilgisayar destekli geliştirilmiş bu program ile yabancı dil eğitimi devam edecektir.