Kurumsal
full-icon

ERA Kampüsleri

ERA Teknik Koleji, mesleki sertifikalarını uluslararası akreditasyona sahip programlara uyumlu olarak gerçekleştirmekte olup; eğitim branşlarını, halihazır sektörel gelişmeler doğrultusunda gelecekte oluşacak nitelikli personel ihtiyacı araştırmaları sonucunda belirlemiştir.
Beş yıllık vizyonu içerisinde Türkiye’de en az 20 kampüsle hizmet vermeyi hedefleyen ERA Teknik Koleji, 2013-2014 eğitim öğretim yılında biri Beylikdüzü Kampüsü, diğeri Kartal Kampüsü olmak üzere İstanbul’un her iki yakasında hizmet verecektir.
Beylikdüzü Kampüsü 1. yılında tıp alanında; hemşirelik, radyoloji, diş protez, anestezi ve acil tıp teknisyenliği branşlarında eğitim verecektir.

Kartal Kampüsü’nde ise yine aynı tıp branşlarına ek olarak biyomedikal cihaz teknolojileri, bilişim alanında web tasarım, güzel sanatlar alanında ise grafik tasarım ve moda tasarım branşlarında öğrenci kayıtlarına başlanmıştır. Mesleki eğitimde teknik kolej özel yönetmeliğini esas alan Era Eğitim Sistemi, her bir alanın doçent düzeyinde bir uzman/danışman akademisyen tarafından yönetildiği bir eğitsel yapılanma, evrensel modernite ve yüksek teknolojiyle verilen uygulamalı eğitim (ERA Laboratuvarları) süreçleri üzerine planlanmıştır.
Tüm mesleki alanlar için (tıbbi teknisyenlik, bilişim ve güzel sanatlar) • Alanında uzman ve sektörel yenilikleri takip eden ve doçent düzeyinde akademisyenlerden oluşan bölüm başkanlıkları,
• Son teknolojilerle donatılmış teknik atölye ve laboratuvarları,
• Akademisyen gözetiminde reel uygulama projeleri,
• Teorik ve pratik bilgilerle donatılan öğrencilerine, uygulama sahasında akademisyen ve mesleki uzmanlar rehberliğinde staj imkanları, sağlamayı temel eğitim standardı olarak belirlemiştir.
Era Teknik Koleji, iki yılı aşan ön hazırlık çalışmaları sonucunda; mesleki eğitimde meslek lisesi ve dengi okullar için MEB’in öngördüğü standartlara ek olarak, üç ayrı başlıkta özelleştirilmiş ERA Teknik Koleji standartlarını müfredatına yerleştirmiştir...